درباره بامبو

محصولات موزو همه از بامبو طبیعی ساخته شده اند.شناخته شده ترین نوع غول پیکر بامبو احتمالاً Phyllostachys Pubescens است.که”moso bamboo”نامیده می شود که متریال اصلی صنعت بامبو است.

بامبو: چوب ، گیاه یا علف؟

از نظر گیاه شناسی، بامبودرخت نیست و به علف ها تعلق دارد. بامبو یک اسم مشترک برای یک گونه گیاهی است. اگرچه رده بندی این گروه در حال تکمیل شدن است، تخمین فعلی این است که حدود 1600 گونه مختلف در این رده وجود دارد. تفاوت های قابل توجهی در اندازه، رنگ، خواص مکانیکی ونیازهای آب و هوایی وجود دارد، گونه بامبو موزو بومی چین و سایر کشورهای آسیایی است و طول آن تا 20 متر و قطر آن 10-12 سانتی متر است.

مناسب برای زنده نگه داشتن جنگل

گیاهان بامبو Moso دارای یک سیستم ریشه زیرزمینی به نام ریزوم هستند که ساقه ها از آن رشد  می کنند، یک ریزوم به تنهایی چندین ساقه را به هم متصل می کند. سیستم زیرزمینی به نگهداری خاک و بازیابی آب کمک می کند، که کمک زیادمی تواند به ایجاد جنگل ها کند. به طور کلی می توان سالانه 20-25٪ ساقه ها را بدون کاهش اندازه جنگل ها یا تعداد کلی ساقه ها درهر هکتار به طور پایدار برداشت کرد. ریزوم پس از برداشت از بین نمیرود. برعکس، با برداشتن ساقه های بالغ، بازده و کیفیت جنگل افزایش می یابد.

انواع مختلف محصولات بامبو

با استفاده از روش های مختلف، با بامبو خام می توان انواع طرح ها و ساختارهای مختلف ایجاد کرد. به این ترتیب امکان استفاده از آن در کاربری های گوناگون فراهم می شود.

فواید بامبو به عنوان مصالح ساختمانی

محصولات بامبو از نظر کاربرد مستحکم، پایدار و بسیار متنوع هستند، علاوه بر این زیبایی طبیعی، آنها با دوام و پایدار(دوستدار محیط زیست) هستند. تا 30 سال گارانتی محصولات توسط موزو پشتیبان همه این مزایاست. ویژگی های بامبو معادل یا حتی بهتر از اکثر گونه های سخت چوب (hard wood)و سایر مصالح ساختمانی است.

بامبو به عنوان یک انتخاب پایدار

بامبو غول پیکر Moso، ماده اصلی برای تمام محصولات موزو بامبو است. این گیاه با رشد سریع، یک منبع بی پایان است. علاوه بر آن محصولات بامبو موزو در کل چرخه زندگی خود، تثبیت کننده گاز دی اکسید کربن  است که توسط دانشگاه دلفت بررسی و تایید شده است.

گواهینامه های محصول ®MOSO بامبو

پایداری، ایمنی و کیفیت محصولات بامبو موزو، توسط گواهینامه های معتبر محیط زیستی و مراجع بررسی کیفی مستقل بررسی و تایید شده است. شرکت موزو در تعریف استانداردها و پروتکل های آزمایش برای مصالح ساختمانی جدید پیشرو است. موزو تنها شرکتی است که گستره بزرگی از محصولات بامبو را با گواهی نامه های معتبر بین المللی ارائه می کند.

نحوه تولید محصولات بامبو

تبدیل یک ساقه بامبو توخالی به یک محصول با کیفیت بالا ®MOSO – چگونه انجام می شود؟با نزدیک به 20 سال تجربه در صنعت بامبو. ®MOSO روند تولید را به بهترین شکل انجام می دهد.

نوار به محصول

بعد از خشک شدن، نوارها آماده هستند که از چند طریق برای تولید محصول نهایی بهم متصل         می شوند.

Plain Pressed (PP)

نوارهای بامبو به صورت افقی قرار گرفته و بهم چسبیده اند، این یک الگوی خط زیبا با گره های مشخصه بامبو به وضوح دیده می شود.

Side Pressed (SP)

نوارهای بامبو به صورت عمودی قرار گرفته و بهم چسبیده اند، این طرح خطوط باریک با گره های بامبو که بادقت قابل مشاهده است ایجاد می کند.

High Density® ​(HD)

در اینجا نوارهای بامبو تحت فشار بسیار زیاد تحت فشار قرار گرفته و چسبانده می شوند ،فشرده سازی آن، چگالی را از 43.7 پوند / فوت 3 (700 کیلوگرم در متر مکعب) به بیش از 71.79 پوند / فوت 3 (1150 کیلوگرم در متر مکعب) افزایش می دهد که محصول نهایی را بسیار سخت و محکمتر تر می کند. ظاهر بامبو ®High Density بی نظیر است. تا حد زیادی شبیه موج های چوب معمولی است ، و گره های بامبو فقط کمی دیده می شوند.

انعطاف پذیر (F)

نوارهای بامبو با استفاده از یک لاتکس انعطاف پذیر یا بافت پارچه ای از پشت به هم متصل می شوند. نوارهای سالید باعرض 0.7  (17 میلی متر) و نوارهای روکش عرض 2  (50 میلی متر) مورد استفاده قرار می گیرند.

فواید بامبو

بامبو Moso یکی از گیاهان با رشد سریع روی زمین است. اگرچه بامبو غول پیکر به طور رسمی یک چوب نیست ویک علف است ولی از ویژگی های آن سخت چوب (hard wood)است. فوایدی را که محصولات ®MOSO بامبو می توانند در پروژه شما پیشنهاد دهد کشف کنید!

منبع بی پایان

بامبو یک منبع “پایان ناپذیر” است، رشد آن سریعتر از هر گیاه دیگری است، تا 1 متر در روز! هر ساله ساقه های 4-5 ساله را برداشت می کنند ، فراهم کردن فضای رشد بامبوهای جوانتر تا رسیدن به بامبو کامل.در طول رشد ، بامبو ®MOSO در هنگام رشد بیشتر از مقداری که CO2 تولید کند آن را جذب می کند. بنابراین تمام محصولات سالید بامبو ®MOSO در چرخه عمر کامل، CO2 خنثی هستند.

زیبایی طبیعی

قابل توجه ترین ویژگی محصولات بامبو ®MOSO  زیبایی طبیعی آن است. دانه های طبیعی و زیبای بامبو،ظاهری خاص ایجاد میکند. همراه با حق انتخابهای بسیار از سبک های مختلف ، ترکیب بندی و رنگ ها، همیشه یک محصول بامبو ®MOSO وجود دارد که با الویت های شما مطابقت دارد.

سخت و بادوام

بامبو ، پس از فرآوری ، بسیار سخت و بادوام است. این بدان معنی است که کفپوش و کفپوش ®MOSO بامبو می تواند در فضاهایی که کاربردهای سنگین استفاده شود که در آن شرایطی مانند ترافیک بالا پیش بینی می شود. علاوه بر این ، چندین محصول برای استفاده در فضای باز بسیار مناسب هستند.

استحکام بالا

به دلیل ترکیب نوارهای جداگانه، بامبو کمتر از اکثر گونه های چوب سالید، منبسط و منقبض می شود، یک راه حل بسیار مناسب را ارائه میدهد . این به این معنی است که می توان راه حل ها و خلاقیت های خاص و جذاب ایجاد کرد.

سالم و مقاوم در برابر آتش

محصولات بامبو ®MOSO همچنین یک انتخاب سالم هستند زیرا آنتی استاتیک و ضد حساسیت هستند. علاوه بر این ، آنها مقدارکمی از VOC های مضر (ترکیبات آلی سبک) را انتشار می دهند. به دلیل تراکم بالا ، چندین محصول بامبو ®MOSO مقرارات سختگیرانه ایمنی در برابر آتش را برآورده می کنند و ®MOSO تقریباًهمه محصولات بامبواین آزمایش را انجام داده اند.

تنوع زیاد در انتخاب

همراه با حق انتخاب های زیاد از سبک های مختلف ،ترکیب بندی و رنگ ها،در اینجا همیشه یک محصول بامبو ®MOSO موجود است تا مطابق با نیاز شما باشد. از کاربردهای تجاری تا کاربردهای خانگی و صنعتی ،راه حل های نامحدود دارد،®MOSO دانش و تخصص برای کمک به پیشرفت  شما دارد.

تا 30 سال ضمانت

تولید بهترین محصول بامبو تنها با توجه پیوسته و همیشگی به همه جزئیات در حین تولید امکان پذیر است، تیم چین ®MOSO فقط برای همین کار ایجاد شده است. تنها به دلیل تلاش روزانه آنها ، یک محصول بامبو ®MOSO بسیار متفاوت از یک محصول بامبو چینی استاندارد است. و در موارد نادر که چیزی نادیده گرفته شود ، مشتریان می توانند روی پشتیبانی کامل ما حداکثر تا 30 سال را حساب کنند.

گواهینامه ها
FSC-Certified-Bamboo-FSC2Gil1T-1024x512

           FSC® certification                      گواهینامه ®FSC FSC

LEED & BREEAM – گواهینامه ساختمان سبز

           Indoor emissions             تولید آلاینده های  داخلی

Carbon footprint – رد پای کربن

              Fire safety flooring                کفپوش مقاوم در برابر آتش 

     Fire safety wall/ceiling              دیوار/سقف مقاوم در برابر آتش سوزی

           Durability class                          کلاس دوام و ماندگاری                    

            Durability class                      کلاس دوام و ماندگاری        

Quality according to European standard   

 کیفیت مطابق با استاندارد اروپا

MOSO-BambooN-finity_Benefit_DIBt-Z-9.1-895

DlBt General Building Inspectorate Approval

تأیید بازدید ساختمان عمومی DIBt

پایداری

بامبو یکی از سریع رشدترین منابع تجدید پذیر در جهان است و دی اکسید کربن را به مقدار زیاد جذب می کند. بامبو موزو با مشخصات قابل قیاس با چوب های سخت مناطق حاره ای، جایگزین مناسبی برای این چوب های کمیاب است. در زیر توضیح خواهیم داد که چرا موزو پایدارترین انتخاب در هر مرحله از چرخه زندگی خود است.

جنگلداری پایدار بامبو

یک گیاه بامبو از چند ساقه تشکیل شده است و هر ساله شاخه های جدیدی از گیاه مادر رشد می کند. به طور کلی هر ساله 20-25٪ یک جنگل یا مزارع بامبو بدون کاهش تعداد بامبو ها در هکتار قابل برداشت است. با توجه به اینکه گیاه پس از برداشت نمی میرد (بر خلاف درختان)، بنابراین جنگل از بین نمی رود. برعکس، با برداشت گیاهان بالغ، بازده و کیفیت مزارع در واقع افزایش پیدا میکند.

ذخیره کربن در بامبو

از طریق فتوسنتز، گیاهان دی اکسید کربن را جذب می کنند و آن را به گلوکز (بلوک سازنده برای زیست توده) و اکسیژن تبدیل می کنند. دی اکسید کربن در طول عمر محصول در آن ذخیره می شود. که با بازیافت محصول این زمان قابل افزایش می باشد. با توجه به رشد سریع – و بازده زیاد – بامبو    دی اکسید کربن بیشتری در محصولات با دوام بامبو نسبت به گونه های دیگر چوب محبوس می شود. مقدار ذخیره شده CO2 را می توان به سادگی با مشاهده تراکم متریال و طبق محتوای زیست پایه آن محاسبه کرد. به عنوان مثال در محصولات سری، Bamboo X-treme® تقریباً 1700 کیلوگرم CO2 در هر متر مکعب بامبو ذخیره می شود.