کاربردها

درها و قاب ها

قسمت های  مهمی که شما را برای ورود به ساختمان دعوت می کند

بیش از یک عنصر ساختاری

درها و قاب ها قسمت های مهم هر ساختمان هستند، سبک و جنس متریال به کار رفته در درب و چهارچوب نیز نمای ساختمان را تعیین می کند. بنابراین معماران، آگاهانه متریالی را انتخاب می کنند که با فضای داخلی و سبک ساختمان مطابقت داشته باشد، بامبو ماده ای بادوام و طبیعی است که برای استفاده در دربها و قاب پنجره بسیار مناسب است.

مزایای بامبو

مزایای درب ساخته شده از MOSO® Bamboo نسبت به سایر متریال:

 

  • ظاهر طبیعی.
  • متریالی با ثبات شکلی مناسب هم به صورت فشرده با لمینیت شده برای استفاده در درها و قاب ها.
  • انتشار ناچیز مواد ناسالم باعث ایجاد محیطی سالم در فضای داخل ساختمان می شود.
  • تنوع کافی با نقش، رنگ و ابعاد متفاوت.
  • با تثبیت گاز دی اکسید کربن، در هماهنگی ساختمان با اصول پایداری، به افزایش امتیاز ساختمان برای گواهی های ساختمانی Breeam و LEED کمک می کند.

درهای بامبو در واقعیت

استفاده از بامبو به عنوان ماده اولیه توسط شریک ما REINÆRDT به طور وسیع آزمایش شده است. این تولید کننده دربهای ورودی از پروفیل های بامبو برای ساخت قاب داخلی درب های خود استفاده می کند. آنها با همکاری ®MOSO بدنبال جایگزین مناسب و مستحکم برای چوب بودند، درجایی که کیفیت و ثبات شکل درها اهمیت فراوانی داشت.در عمل حتی پس از200000 بار باز و بسته شدن درب، همچنان شکل در ثابت می ماند. پروفیل های بامبو تمام نیازهای سازنده را برآورده کرد و از آن زمان توسط سازنده به عنوان ماده مغذی مورد استفاده قرار گرفته است، از بامبو به دلیل ظاهر خاص آن برای قسمت خارجی درب نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های مکانیکی

®MOSO محصول جدید بامبو N-finity را به ویژه برای قاب های پنجره ای با طول بالاتر از 244 سانتی متر بدون اتصال finger joint ارائه مرده است. درپروفیل های این محصول، نوار های تشکیل دهنده به وسیله اتصال انحصاری قلابی شکل به هم متصل می شوند و نوارهایی به طول بیشتر تولید می کنند. سپس این نوارها لمینیت شده و با پخش شدن اتصالات در طول کل پروفیل ، بر خلاف Finger joint که در نقطه اتصال آسیب پذیر است، ویژگی فیزیکی یکسانی در کل طول پروفیل ایجاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *