کاربردها

دیوارپوش

محصولات ®MOSO بامبو تثبیت کننده گاز دی اکسید کربن هستند و به عنوان دیوارپوش دوستدار محیط زیست، ظاهری طبیعی با تنوع طرح و رنگ  به شما می دهند.

روکش دیوار بامبو برای فضایی طبیعی

پوشش دیوار برای فضای یک ساختمان بسیار تعیین کننده است، استفاده از دیوار پوش طبیعی مانند بامبو، فرصتی را برای گرمتر و دلپذیرتر کردن فضا فراهم می کند. حتی در یک فضای داخلی مدرن، به عنوان مثال در ترکیب با آهن و بتن، بامبو عنصر گرم را فراهم می کند.

مزایای دیوارپوش بامبو

دیوار پوش بامبو به راحتی با کف های بامبو، مبلمان و سقف ست می شود و مزایای مختلفی نسبت به  بقیه متریال ها دارد:

  • ظاهر طبیعی آن، که به انتخاب شما از بافتی خطی و منظم تا ظاهری با خطوط نامنظم و طبیعی  بر روی دیوار ایجاد می کند.
  • انتشارناچیز مواد ناسالم باعث ایجاد محیطی سالم در فضای داخل ساختمان می شود.
  • محصولات خنثی CO2 ® MOSO بامبو به ساختمان دوستدار محیط زیست کمک می کنند، از جمله امتیازات اضافی برای صدور گواهینامه ساختمان LEED و BREEAM.
  • استحکام بالای بامبو لایه ای و فشرده در پانل ها و تیرها.

دیوارپوش بامبو در همه جای هتل جاکارتا وجود دارد

هتل جاکارتا آمستردام سبزترین هتل هلند است. بامبو با کاربردهای مختلف در سراسر ساختمان نصب شده است، از جمله دیوار ساخته شده از پروفیل های بامبو. پروفیل ها، با طرح Side Pressed و رنگ روشن کارامل به صورت سفارشی ساخته شده اند و همچنین در پوشش سقف استفاده شده اند، در ترکیب با کف تیره تر بامبو و باغ داخلی گرمسیری، فضایی ایجاد می شود که در آن طبیعت غالب است.

تأثیر دیوارپوش بامبو

افراد در یک محیط طبیعی عملکرد بهتری دارند و احساس راحتی بیشتری می کنند. با به کارگیری بامبو در دیوارها ( حتی به صورت جزیی)، می توان به راحتی حس فضای طبیعی را به یک اتاق تزئین شده اضافه کرد. این می تواند به صورت یک دیوارپوش یا با مبلمان باشد. در صورت تمایل، می توان خواص اکوستیک دیوار پوش بامبو را با سوراخ کردن یا ایجاد طرح بر روی آن، تقویت کرد.

بامبو انعطاف پذیر برای پوشش دیوار

روکش بامبو و محصولات سری Flexbamboo بسیار انعطاف پذیر هستند و می توان آنها را پرس کرد یا بر روی سطوح مختلف چسباند. روکش و FLEX Bamboo برای ایجاد اشکال منحنی ایده آل هستند.

پنل 1 لایه ای بامبو ®MOSOروکش ضخیمی است که انعطاف پذیری کمتری نسبت به روکش یا Flex bamboo دارد.از این پانل ها برای مثال در دیوارها یا درهای مقاوم در برابر آتش استفاده می شود.با پرس کردن پانل روی متریال های دیگر،نتیجه دلخواه ایجادمی شود.

پنل یا پروفیل های بامبو به عنوان پوشش دیوار

پانل ها و تیرهای سالید بامبو می توانند به عنوان دیوارپوش استفاده شوند. ضخامت این پانل ها بسته به عمق ظاهری مورد نظر در درزها می توانند انتخاب شوند. می توان خواص آکوستیک این پانل ها را با ایجاد شبکه ای از حفره ها بهبود داد. همچنین وسایل تزینی دیواری غالباً از پنل ها و تیرها تولید می شوند.

لوازم تزیئنی دیواری CO2 خنثی

®MOSO محصولات بامبو CO2 خنثی و با دوام را برای هر نوع پوشش دیوار ارائه می دهد، یک تجزیه و تحلیل رسمی چرخه زندگی (LCA)، توسط TU Delft طبق ISO 14040/44 انجام شده، اثبات می کند که محصولات بامبو سالید ®MOSO نسبت به چرخه کامل تولید محصول CO2 خنثی تولید کرده یا بیشتر جذب می کنند. تا حدودی به لطف این نتایج، می توان از محصولات بامبو MOSO برای دستیابی به امتیازات بیشتر برای صدور گواهینامه ساختمان پایدار مانند LEED و BREEAM استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *