کاربردها

آشپزخانه

یک آشپزخانه با دوام و پایدار با پانل های بامبو مزایای زیادی نسبت به سایر متریال ها دارد و سالها دوام خواهد داشت.

آشپزخانه دوستدار محیط زیست

آشپزخانه بخش مهمی از هر خانه است. هنگام طراحی آشپزخانه، بهتر است که متریالی را انتخاب کنید که با طراحی خانه هماهنگ  باشد. چه به عنوان صفحه روی کابینت و چه به عنوان در، بامبو احساس گرمی را به آشپزخانه وارد می دهد و به عنوان یک متریال بادوام، طبیعی و در عین حال مقاوم طرفداران بسیاری پیدا کرده است. شرکت موزو برای ساخت آشپزخانه ای از جنس بامبو، راه حل های مختلفی را پیشنهاد داده که به نسبت سایر گزینه ها امتیازات فراوانی دارند.

مزایای بامبو

آشپزخانه ساخته شده از بامبو مزایای بسیاری نسبت به سایر متریال ها دارد:

  • ظاهر طبیعی آن، که به انتخاب شما از بافتی خطی و منظم تا ظاهری با خطوط نامنظم و طبیعی  بر روی دیوار ایجاد می کند.
  • متریالی با ثبات شکلی مناسب هم به صورت فشرده با لمینیت شده برای استفاده در درها و قاب ها.
  • انتشارناچیز مواد ناسالم باعث ایجاد محیطی سالم در فضای داخل ساختمان می شود.
  • تنوع کافی با نقش، رنگ و ابعاد متفاوت.
  • با تثبیت گاز دی اکسید کربن، در هماهنگی ساختمان با اصول پایداری، به افزایش امتیاز ساختمان برای گواهی های ساختمانی Breeam  و LEED کمک می کند.

درب آشپزخانه بامبو

پنل سالید بامبو برای استفاده به عنوان درکابینت بسیار مناسب است، در مقایسه با چوب، بامبو مقاوم تراست و در مقایسه با روکش مصنوعی، جلوه طبیعی به کابینت می دهد، ساختار چند لایه پانل ها جلوه ای بی نظیری به لبه درها می دهد. به عنوان جایگزینی برای پانل های سالید، می توان از روکش های طبیعی بامبو با مغز ام دی اف یا نئوپان استفاده کرد.

تنوع بصری بامبو

پنل های سالید بامبو در6 ظاهر متفاوت موجود است:

سه نقش Side Pressed ، Plain Pressed و Density  دردو رنگ کارامل و طبیعی. با استفاده از این 6 مدل  می شود و با در نظر گرفتن پوشش های مختلف، از لاک تا روغن های مخصوص که می توانند شفاف یا با زمینه رنگی دلخواه باشند، می توانید به تنوع ظاهری بی نظیری دست پیدا کنید.

میز بامبو در آشپزخانه

هنگام انتخاب یک صفحه روی کابینت در آشپزخانه، ظاهر، مشخصات فنی و قیمت نقش مهمی بازی می کنند. اگر به دنبال صفحه ای طبیعی و در عین حال محکم و با دوام هستید، بامبو بهترین گزینه ممکن است. پانل های بامبو، به ویژه با رویه Density با سختی بالا، برای کاربری صفحه کابینت ایده ال هستند. همانند چوب، می توانید پوشش صفحه را بین روغن و یا انواع لاک مطابق سلیقه خود انتخاب کنید. بسته به استفاده پوشش صفحه در دوره های زمانی باید تجدید شود.

کفپوش بامبو در آشپزخانه

کف آشپزخانه محل حساسی است. معمولا ساکنان از قسمت کمی از آن استفاده می کنند که معمولا  در معرض لک شدن با خوراکی ها و نوشیدنی هاست. کف پوش های بامبو، به خصوص با لایه رویی Density  مقاومت بالایی دارند و برای استفاده در کف آشپزخانه مناسب هستند. مقاومت بالا سبب می شود با افتادن ابزار بر روی آن صدمه کمتری ببینند و با پوشش مناسب، دوام آن تضمین می شود. کف پوش بامبو را می توان به راحتی با صفحه روی کابینت ست کرد.

بسیار محکم و بادوام

بامبو گونه موزو یکی از گیاهان با رشد سریع روی زمین است، ساقه های بامبو از ریشه ای مشترک زیرزمینی رشد می کنند و پس از 5 سال می توان یک ساقه را برداشت کرد، در حالی که گیاه همچنان به رشد خود ادامه می دهد، این به این معناست که می توان از بامبو بدون تخریب جنگل استفاده کرد. بعد از برداشت، ساقه های بامبو باز شده و پوست خارجی آن کنده می شود، نوارها به طور طبیعی دارای رنگ زرد روشن (طبیعی) هستند، اما می توان آنها را برای یک رنگ قهوه ای روشن (کاراملی) بخارپز کرد. پس از خشک شدن، نوارها آماده هستند تا به روش های مختلفی برای تولید محصول نهایی به هم متصل شوند. بسته به روش لمینیت یا فشرده سازی نوارها، یک محصول بامبو به سبک Side Pressed (نوارهای باریک در کنار هم) ، Plain Pressed (نوارهای عریض در کنار هم) یا®High Density (تحت فشار زیاد فشرده) ایجاد می شود. پس از تولید و اتمام، پانل یا کف بامبو تقریباً از هر چوب دیگر مستحکم تر و سخت تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *